Hírek

Láthatatlanul körülvesznek, belénk költöznek

Február 25-én, a délelőtti istentisztelet után Dr. Révész Piroska professzor asszony tartott előadást gyülekezete, a Szeged-Honvéd téri egyházközség templomának előadótermében.

Előadása címe “A nano-anyagok, a nano-technológia – Van-e okunk félni?” volt.

Figyelmünket lekötő, mindnyájunk számára érthető módon beszélt a tudománynak arról a területéről, mely az élet minden részén körülvesz, mi több: birtokába vesz minket. Az élelmiszerektől kezdve, a kozmetikumokon, a gyógyszereken keresztül a ruházatig és még sok más területen jelentkező nano-technológia jelenlététől van okunk tartani, ugyanakkor: egészséget nem veszélyeztető alkalmazása ma már kikerülhetetlen a mindennapokban.

Az előadás végén “öko-gyülekezetünk” hallgatói mindannyiunkat foglalkoztató kérdésekkel mutatták szűnni nem akaró érdeklődésüket, melyre kielégítő, de újabb kérdéseket is felvető válaszokat kaptunk előadónktól.

A téma újdonsága megelőlegezte a következő előadások iránti lelkesedést. Kérjük, várjuk őket.

Kereskényi Sándor

Még szintén kedvelheted...