Hírek

Ökumenikus imahetek Hódmezővásárhelyen és Szegeden

Hódmezővásárhely

A keresztények egységéért imádkoznak világszerte

Vasárnaptól vasárnapig tart a 2026. évi ökumenikus imahét 

„Egy a test és egy a Lélek” – igei mottóval veszi kezdetét január 18-án az idei, a krisztushívők egységéért zajló imahét, amelynek hódmezővásárhelyi nyitóalkalma vasárnap este 5 órakor lesz a Szentháromság Templomban.

A vértanúk ökumenéje immár kétezer éve összeköti a világ keresztény közösségeit, és e közös szenvedés, valamint a mártíromságot szenvedők hitének szilárdsága a legmeggyőzőbb tanúságtétel Krisztusról – olvasható az idei imahét magyar kiadásának köszöntőjében. Minden év január harmadik hetében tartják az északi félteke keresztyén egyházai imanyolcadukat, amikor a különböző felekezetű gyülekezetek együtt veszenek részt istentiszteleteken, dicsőítéséken és vannak imaközösségben világszerte, így Hódmezővásárhelyen is. A 2026. év témáját az egyik legrégibb keresztény közösség, az első században alapított Örmény Apostoli Egyház vezetői állították össze és ajánlják Pál apostol efezusiakhoz írott levélének versét: „Egy a test, és egy a Lélek, aminthogy egy reménységre kaptatok elhívást is.” (Ef 4,4)

Hódmezővásárhelyen vasárnaptól kedden és csütörtökön át vasárnapig 17 órai kezdettel hívják a krisztushívőket a város templomaiba, imatermeibe. A nyitóistentiszteleten a belvárosi katolikus templomban Bán Csaba ótemplomi lelkipásztor hirdet igét, a liturgiát Mándi Kitti csúcsi, szintén református lelkész vezeti. Kedden a csúcsiak látják vendégül a híveket Jókai utcai imaházukban, Nagy Ervinné evangélikus és Szabó Ákos református intézményi lelkipásztorok szolgálatával, míg a csütörtöki alkalom helyszíne a Kálvin téri újtemplomi gyülekezeti ház lesz. Igét hirdet Megyesi Zoltán baptista lelkész, a liturgus Kun Ildikó, az Aranyossy óvoda és iskola lelkésze.)

Az imanyolcad január 25-én, a református ótemplomban zárul Antal Imre plébános igehirdetésével és Nagy Ervinné evangélikus lelkész szolgálatával. A záróistentiszteleten különleges zenei élményt is átélhetnek a főtéri istenházába betérők, ugyanis a keresztyén egységet szimbolizálva először lép fel közösen a különböző felekezetek tagjaiból összeálló ökumenikus összkar.

Hódmezővásárhelyen immár több mint egy évtizedes múltra tekint vissza az az ökumenikus kezdeményezés, hogy a testvérek nemcsak az imahéten alkotnak közösséget, hanem minden hónap első hétfőjén húsz-harminc, különböző gyülekezetekbe járó tag együtt imádkozik hónapról-hónapra más-más helyszíneken, így február 2-án 17 órai kezdettel az újtemplomi ún. Karancsi-parókián gyűlnek össze.

Szeged

Még szintén kedvelheted...