Hírek

Evangelizációs Esték Első alkalma

Kezdetét vette a Csongrádi Református Egyházmegye idei evangelizációs sorozata. Az elmúlt évek áldásokkal teli alkalmai ugán, az idei böjti időszakra is evangelizációs alkalomra gyűlhet össze egyházmegyénk közössége.

Az alkalom kezdetén Nagy Zoltán Imre, főjegyző köszöntötte a Makó-Újvárosi Református Gyülekezeti Teremben összegyűlt közösséget. Főjegyző Úr köszöntőjében örömét fejezte ki, hogy az egyházmegye sok gyülekezetéből elfogadták a meghívásukat erre az alkalomra. Köszönjtőjében hálát adott Istennek az alkalomban elkészített áldásokért, valamint a házigazda gyülekezet lelkészének és szolgáló közösségének a befogadásért.

A házigazda gyülekezet nevében Stefán Zoltán lelkipásztor, mint szolgatárs és mint barát köszöntötte Nagytiszteletű Bogáti Attila hadnagyot, helyőrségi lelkipásztort.

Hadnagy Úr bemutatkozásában elmondta, hogy 2026. január 1-től lát el tábori lelkészi szolgálatot a Magyar Honvédség közösségében. Bemutatkozása után az összegyűlt közösség a helyi gyülekezeti tagokból, és az egyházmegye lelkipásztoraiból álló zenekar vezetésével készült az igei alkalomra.

Az evangelizációs alkalom vezérigéje Naámán története. Az első este a történet első versei hívtak önvizsgálatra és az Atya hívó szavának meghallására.

Az igehirdetést követően a gyülekezet kamarakórusának éneke gazdagította az estét.

Az alkalom után a házigazda gyülekezet szeretetvendégséggel kedveskedett a közelről és távolról érkezett érdeklődőknek. Tea és sütemény mellett folytatódott a közösség, örömteli talalkozásokat készítve mindenki számára.

A pénteki alkalomnak a Magyarcsanádi Református Egyházközség ad otthont.

Még szintén kedvelheted...