Hírek

Első istentisztelet az új kisteleki református templomban

Mintha fölkapcsolnánk a villanyt: Isten dicsőségének ragyogásától hirtelen templommá lett, ami eddig egy középület volt

Elkészült Kistelek és a Kisteleki Református Egyházközség új büszkesége, a régi imaház helyén felépített vadonatúj templom. Az épület ünnepélyes átadására csak később fog sor kerülni, ám a Szeged-Újszegedi egyházközség lelkipásztora, az újszegedi gyülekezet önkéntes tagjai, és a kisteleki gyülekezet önkéntes tagjai Szabó János Bence segédlelkésszel közösen azon szorgoskodtak, hogy október utolsó vasárnapján istentiszteletet tudjanak tartani a templomban. Takarítottak, rendezkedtek, az újszegedi református gyülekezet által biztosított úrasztalával, orgonával, valamint székekkel rendezték be a teret, hogy az első ünnepi istentiszteletre érkező hívekkel közösen ünnepelhessék Isten dicsőségét.

A teljes cikk itt olvasható: https://www.kistelekjaras.hu/index.php?module=cikk&id=9733&admin=1&fbclid=IwAR0fnflZcN3QxvkcFY-e19FUszs8aTQMLp5ZmBIqtk3RaFYA33NevRY2rsc

Még szintén kedvelheted...